Alarmni sistemi za poslovne in zasebne objekte

Videonadzor znotraj delovnih prostorov

Videonadzor znotraj delovnih prostorov

Izvajanje videonadzora znotraj delovnih prostorov se lahko izvaja le v izjemnih primerih, in sicer:

  • kadar je to nujno potrebno za varnost ljudi ali premoženja;
  • za varovanje tajnih podatkov ter poslovne skrivnosti, tega namena pa ni možno doseči z milejšimi sredstvi;
  • le glede tistih delov prostorov, kjer je potrebno varovati prej navedene interese.

V skladu s prakso informacijskega pooblaščenca ni dovolj, da delodajalec “počez” ugotovi nujnost takšnega ukrepa – obstoj pogojev za uvedbo videonadzora delovnih prostorov (delovnih mest) mora tudi izkazati.

Prepovedano je izvajati videonadzor v delovnih prostorih izven delovnega mesta, zlasti v garderobah, dvigalih in sanitarnih prostorih.

Zaposleni morajo biti pred začetkom izvajanja videonadzora znotraj delovnih prostorov vnaprej pisno obveščeni o njegovem izvajanju, poleg tega pa se mora delodajalec pred uvedbo videonadzora znotraj delovnih prostorih posvetovati z reprezentativnim sindikatom pri delodajalcu. Če tega ni, je dovolj zgolj pisno obvestilo. ZVOP-1 v tem delu ne določa obveznosti delodajalca, da pridobi soglasje reprezentativnega sindikata, zahteva zgolj posvetovanje z njim. Priporočamo, da se o tem naredi pisni zapisnik, ki bo omogočil lažje kasnejše dokazovanje izvrševanja zakonske dolžnosti upravljavca osebnih podatkov.

Predstavitev zaščite z alarmnim sistemom

  • Preventivni Nasveti za Varovanje Doma >

    Koristni nasveti – kako lahko sami poskrbite za varnost vašega doma Število vlomov v stanovanja in stanovanjske hiše, pa tudi vikende Preberi več...
  • Preventivni Nasveti za Varovanje Podjetja >

    Nasveti za izboljšanje varnosti v podjetju V Sloveniji v zadnjih nekaj letih zaradi gospodarske krize opažamo povečano število vlomov v Preberi več...
  • 1